İzolasyon

İzolasyon uygulamaları yaşadığımız evlerin, doğanın ve tüm yapıların sağlıklı ve konforlu olması adına mutlaka yapılması gereken bir uygulamadır. Her şeyden önemlisi ise izolasyon ekonomik anlamda da oldukça tasarruf edilmesine olanak sağlamaktadır. İzolasyon birçok alanda yapılabilmektedir. Örneğin, çatı, teras, zemin, kapı ve pencere kenarları olmak üzere aklınıza gelebilecek her alana izolasyon yapılabilmektedir. Hatta yangın durumlarında bile hasarı en aza indirgeyebilmek adına izolasyon uygulamaları oldukça önem taşımaktadır.

İzolasyon konusunda bir diğer bilinmesi gereken detay ise, işlemin yapılacağı binalarda ısı ve enerji kayıplarının pencerelerden ya da çatılardan sızdığı düşünülmektedir. Bu durum aslında son derece yanlış bir düşüncedir. Isı ve enerji kayıpları binaların dış duvar cephelerinden kaynaklanmaktadır. Bu durum göz önünde bulundurularak da izolasyon yapılırken aslında dikkat edilmesi gereken yerler dış duvarlardır. Şimdi gelelim izolasyon yapılacak olan malzemelere… Öncelikle izolasyon malzemeleri mutlaka uygulamanın yapılacağı yere göre özel olarak belirlenmektedir. Çünkü her izolasyon malzemesi her bölge için uygun değildir. İzolasyon malzemeleri ise, cam yünü, taş yünü, Polistiren, poliüretan, talaşlı levhalar, cam köpüğü, fenol köpüğü ve mantar levhalar gibi malzemelerdir.

Kısacası izolasyon son derece önemli bir uygulamadır ve mutlaka kaliteli firmalar ile çalışılması gerekmektedir. Bunun nedeni de her sektörde olduğu gibi bu alanda da kaliteli olmayan malzeme kullanan birçok firmanın varoluşudur. Beyaz Yapı güvencesiyle Orkide Yapı Mantolama İzolasyon firmamız güçlü referansları ile daima yanınızdadır.